

Chok: Blachman svigter sin egen gruppe
I flere uger har de to piger Isabella og Simone gået under navnet Tandberg og Østenby. De startede med at kalde sig selv SimBel, men efter pigerne fik Blachman som mentor, ændrede de navn til Tandberg og Østenby.
Læs også: X Factor Ida: Jeg opdager ikke, at folk genkender mig.
I aften blev det dog sidste gang, at vi kommer til at opleve Tandberg og Østenby live i "X Factor". De endte nemlig i farezonen sammen med Morten Benjamin, og selv om det var Cutfather, der skulle tage beslutningen, så valgte Blachman selv at sende pigerne ud af "X Factor".
- Jeg nægter at have en finale uden Morten Benjamin, udtalte Blachman og sendte sin egen gruppe hjem.
Læs også: Britney Spears dommer i "X Factor".
Det lader ikke til, at Vi Unges læsere er helt uenige i Blachmans beslutning. Der er nemlig kun 1 procent at læserne, der synes, at Tandberg og Østenby skulle vinde "X Factor". Der er nu kun fem finalister tilbage i "X Factor 2012", nemlig Ida, Line, Morten Benjamin, Sveinur og Nicoline Simone & Jean Michel.
Hvem synes I, der skal vinde "X Factor 2012"?
Læs mere om
MegetMere


Kim og Pete genskaber tidligere Kim og Kanye-billede

Se video: Shawn Mendes flirter for vildt med anden kendis på den røde løber

The Met Gala 2022: Her er de vildeste looks

Kendall Jenners iPhone-baggrund er det sødeste, vi længe har set

Pete Davidson hylder Kim Kardashians børn med ny tatovering

Adele deler billede foran nyt KÆMPE hus med sin nye kæreste
