

Shoppeturen der endte (u)heldigt
En dag var jeg ude og shoppe med min veninde. Da vi gik ud af en af butikkerne, så vi en gruppe af fyre, som var ret lækre. En af fyrene var specielt lækker, og han kiggede over mod os. Vi blev lidt generte, så vi gik bare hurtigt forbi.
Da min veninde og jeg var færdige med at shoppe, satte vi os ind på en café for at få en kop kakao. Efter, vi havde drukket kakaoen, besluttede vi os for at gå hjem. Vi gik hen til den runde svingdør, og så så vi igen flokken med drenge. De stod udenfor.
Ønsker du at se dette indhold skal du acceptere øvrige cookies.
Vi gik hen til svingdøren, og jeg kiggede på ham den lækre fyr. Jeg blev så opslugt af at kigge på ham, at jeg kom til at gå ud for hurtigt, og jeg gik lige ind i glasruden!
[faktaBox]Fyrene vendte sig om og kiggede på mig, og de var flade af grin. Da vi kom ud af svingdøren, kom ham den lækre hen til mig og spurgte, om jeg var okay. Jeg fik hans nummer, og i dag er vi kæreste. Så det kan godt betale sig at gøre noget pinligt en gang imellem.
Kærlig hilsen mig
Læs mere om
MestLæste


Jada er blevet gift: Se de søde bryllupsbilleder

Nye besties? Mads Mikkelsen og Millie Bobby Brown stjal rampelyset

Hvad betyder det at være woke?

Brevkassen: "Kan man blive for våd?"
